Όταν σε ένα ραδιοφωνικό στούντιο συναντώνται ο Βασίλης Παπαβασιλείου (σε ρόλο ηθοποιού), η Μάρω Κοντού, η Σμάρω Στεφανίδου ο Σοφοκλής Πέππας, ο Αλέξανδρος Αντωνόπουλος πλαισιωμένοι από μια σειρά στιβαρών ηθοποιών το αποτέλεσμα δεν μπορεί παρά να είναι μια εξαιρετικά ενδιαφέρουσα ραδιοφωνική θεατρική στιγμή, την οποία μπορείτε να ακούσετε από τοστην εκπομπή «Το θέατρο της Κυριακής στο Τρίτο» την Κυριακή 28 Ιουλίου 2024, στις δέκα το βράδυ.
Το Θέατρο της Κυριακής στο Τρίτο
Μάρα Καλούδη
Θεατρικές εκπομπές αρχείου και νέες παραγωγές.
Δύο εμβληματικά έργα του Δημήτρη Κεχαΐδη, ενός από τους κύριους εκπροσώπους του Νεοελληνικού Θεάτρου, μεταδίδονται την Κυριακή 21 Ιουλίου 2024, στις δέκα το βράδυ, με αφορμή την επέτειο των 50 χρόνων από τη Μεταπολίτευση (24.7.1974).
ΣΕΛΙΔΑ 1 ΑΠΟ 1