“Το καταφύγιο της λύπης” της Anne Booth
Εκδόσεις Μάρτης
Ο άνθρωπος είναι ένα περίπλοκο πλάσμα, γεμάτο συναισθήματα. Ένα από αυτά τα συναισθήματα είναι και η λύπη. Καμιά φορά η λύπη έρχεται για συγκεκριμένο λόγο και άλλες φορές εμφανίζεται έτσι απλά, χωρίς κάποια άλλη εξήγηση.
Όπως και να έχει, χρειάζεται να την αγκαλιάζουμε, να τη φροντίζουμε, να την καταλαβαίνουμε, για να την ανακουφίσουμε και να μπορέσουμε να προχωρήσουμε με τη ζωή μας.
Αφήγηση-Μουσικές επιλογές: Βάσια Χατζηγιαννάκη