Καλεσμένος σήμερα ο Δημήτρης Παρασκευής, καθηγητής Επιδημιολογίας Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ και μέλος του ΕΟΔΥ.
Ακόμη μαζί μας η ανταποκριτρια της ΕΡΤ στο Παρισι ΘωμαΪς Παπαϊωάννου, και η μετεωρολόγος της ΕΡΤ Αναστασία Τυράσκη.
Η «Πρωινή Παρέα» με πολλές ώρες πτήσης στον ραδιοφωνικό αέρα είναι εδώ και κάθε μέρα, 6 με 8 το πρωί, από Δευτέρα έως και Παρασκευή, σας κρατάει συντροφιά στο ξεκίνημα της ημέρας.
Σας ξυπνάμε, σας ενημερώνουμε, σας διασκεδάζουμε και απαντάμε σε όλες σας τις απορίες. Διονύσης Χατζημιχάλης και Κατερίνα Σερέτη, καθημερινά, στο Πρώτο Πρόγραμμα της Ελληνικής Ραδιοφωνίας.