Απόψε καλεσμένη η Έλενα Όλγα Χρηστίδη, υποψήφια Ευρωβουλευτής με τη ΝΕΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ.
Στο στούντιο η ηθοποιός Μαρίνα Σιώτου και ο σκηνοθέτης Νίκος Κολιούκος για «Το χάος που άφησε πίσω της», την μικρού μήκους ταινία που απέσπασε το δεύτερο βραβείο σπουδαστικής ταινίας στο Διαγωνιστικό Πρόγραμμα Σπουδαστικών Ταινιών του 77ου Φεστιβάλ των Καννών. Παρεμβαίνει τηλεφωνικά ο ηθοποιός Γιάννης Τσορτέκης.
Μένουμε ΠΡΩΤΟ. Η αφετηρία και ο προορισμός, λίγο πριν το τέλος της μέρας. Ιχνηλάτηση, ταυτοποίηση, διαχείριση για όσα γίνονται και δεν λέγονται και για όσα λέγονται και δεν γίνονται… Ειδήσεις και απόψεις. Πρόσωπα και φαινόμενα. Προτάσεις, τάσεις, αξιοπερίεργα και αξιομνημόνευτα.