Σήμερα καλεσμένοι :
-Η Γιάννα Δεληγιάννη, Ιδρύτρια CINEMATHESIS, ένα μικρό Μουσείο Εβδομης Τέχνης στα σχολεία
-Η Σοφία Χάνδακα, Συνιδρύτρια Museum-Επιμελήτρια Τμήματος Πολιτισμών του κόσμου του Μουσείου Μπενάκη για το 13ο Συνέδριο CoMUSEUM Μουσεία και Δικαιοσύνη
-Ο Κώστας Κρεμμύδας, Εκδότης Περιοδικού ΜΑΝΔΡΑΓΟΡΑΣ (τ.68)
“Μπλε σαν πορτοκάλι”. Θέατρο, κινηματογράφος, μουσική, χορός, εικαστικά, βιβλίο, κόμικς, αρχαιολογία, φιλοσοφία, αισθητική και ό,τι άλλο μπορεί να είναι τέχνη και πολιτισμός, καθημερινά από Δευτέρα έως Πέμπτη 5-6 το απόγευμα από το Πρώτο Πρόγραμμα. Μια εκπομπή με εκλεκτούς καλεσμένους, άποψη και επαφή με την επικαιρότητα.