Στο δρόμο προς τις Ευρωεκλογές, Αντιμαχίες στο Πρώτο Πρόγραμμα, απόψε 18:00-20:00, μιλάμε και αντιμαχόμαστε …ευρωπαϊκά. Καλεσμένοι οι υποψήφιοι ευρωβουλευτές :
-Ανδρέας Ζαμπούκας (ΝΔ)
-Δημήτρης Παπαδημητριάδης (ΣΥΡΙΖΑ)
-Στέλλα Βαλαβάνη (ΚΚΕ)
-Θωμάς Καλοκύρης (ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ)
Υποψήφιες και υποψήφιοι παρουσιάζουν τις θέσεις των κομμάτων τους και το διακύβευμα αυτών των εκλογών. Πόσο ευρωπαϊκές είναι αυτές οι Ευρωεκλογές και ποια Ευρώπη θέλουμε; Ποιες και ποιοι θα μας εκπροσωπήσουν καλύτερα;
Συντονισμός – Παρουσίαση : Έλενα Καραγιάννη, Ανδρέας Παπασταματίου
“Μένουμε Πρώτο”, μ’ ένα ντιμπέιτ “Απολύτως Σχετικό”.