Στο δρόμο προς τις Ευρωεκλογές, Αντιμαχίες στο Πρώτο Πρόγραμμα. Πέμπτη 16 Μαΐου, 18:00-20:00, μιλάμε και αντιμαχόμαστε …ευρωπαϊκά. Καλεσμένοι οι υποψήφιοι ευρωβουλευτές:
-Σωτήρης Σέρμπος (Νέα Δημοκρατία)
-Ολυμπία Τελιγιορίδου (ΣΥΡΙΖΑ)
-Ρόζα Βρεττού (ΠΑΣΟΚ)
-Φιλοθέη Μακρυδάκη (ΝΙΚΗ)
Υποψήφιες και υποψήφιοι παρουσιάζουν τις θέσεις των κομμάτων τους και το διακύβευμα αυτών των εκλογών. Πόσο ευρωπαϊκές είναι αυτές οι Ευρωεκλογές και ποια Ευρώπη θέλουμε; Ποιες και ποιοι θα μας εκπροσωπήσουν καλύτερα;
Συντονισμός – Παρουσίαση : Έλενα Καραγιάννη, Ανδρέας Παπασταματίου
“Μένουμε Πρώτο”, μ’ ένα ντιμπέιτ “Απολύτως Σχετικό”.