Τηλεφωνικά καλεσμένοι:
-η ΔΗΜΗΤΡΑ ΧΑΤΟΥΠΗ, με αφορμή την ερμηνεία της στο έργο του Ζαν Ζενέ «Οι Δούλες» που παρουσιάζεται σε σκηνοθεσία Άρη Τρουπάκη κάθε Δευτέρα και Τρίτη στο χώρο καλλιτεχνικών εκδηλώσεων «δήλος»
-ο ΠΑΝΟΣ ΚΑΛΤΣΑΣ, καλλιτεχνικός διευθυντής του φωτογραφικού φεστιβάλ Αγρινίου Photopolis που διεξάγεται για 5η συνεχή χρονιά στο Αγρίνιο, από τις 27 Οκτωβρίου έως τις 11 Νοεμβρίου.
-και ο ΦΩΤΗΣ ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, με αφορμή την επιμέλεια της ομαδικής έκθεσης ζωγραφικής με τίτλο «ΜΟΡΦΕΣ», που παρουσιάζεται στην Sotiropoulos Art Gallery από τις 19 Οκτωβρίου έως τις 2 Νοεμβρίου.
“Μπλε σαν πορτοκάλι”. Θέατρο, κινηματογράφος, μουσική, χορός, εικαστικά, βιβλίο, κόμικς, αρχαιολογία, φιλοσοφία, αισθητική και ό,τι άλλο μπορεί να είναι τέχνη και πολιτισμός, καθημερινά από Δευτέρα έως Πέμπτη 5-6 το απόγευμα από το Πρώτο Πρόγραμμα. Μια εκπομπή με εκλεκτούς καλεσμένους, άποψη και επαφή με την επικαιρότητα.