Στην σημερινή εκπομπή ο Σιδερής Πρίντεζης παρουσίασε ένα δίωρο αφιέρωμα στον Φρέντυ Γερμανό με λιγότερο γνωστά ηχητικά ντοκουμέντα από εκπομπές της Ελληνικής Ραδιοφωνίας αλλά και χαρακτηριστικά στιγμιότυπα από τις τηλεοπτικές εκπομπές του.
Δεν ήταν μόνος του όμως, καθώς φιλοξένησε τη δημοσιογράφο Ντέπυ Γκολεμά, επί σειρά ετών συνεργάτιδα του Φρέντυ Γερμανού, η οποία μοιράστηκε μοναδικές αναμνήσεις και ιστορίες. Ακόμη, ακούσαμε και τον δημοσιογράφο Γιάννη Μητσόπουλο, στενού συνεργάτη -επίσης σε νεαρή ηλικία- του Φρέντυ Γερμανού.