«Με δικά τους λόγια»
Δημήτρης Ζερβουδάκης Εκπομπή 1η
Κυριακή 24 Μαρτίου στις 16.00 στο Δεύτερο Πρόγραμμα της Ελληνικής Ραδιοφωνίας.
Επιμέλεια-παραγωγή Έλενα Διάκου
Στιγμιότυπα, ιστορίες, εικόνες, αναμνήσεις, σκέψεις.
Πρόσωπα του πενταγράμμου αφηγούνται τη δική τους ιστορία…
«Με δικά τους λόγια», κάθε Κυριακή 16.00-17.00 στο Δεύτερο Πρόγραμμα της Ελληνικής Ραδιοφωνίας.
Από την Κυριακή 24 Μαρτίου πίσω από το μικρόφωνο του Δεύτερου Προγράμματος της Ελληνικής Ραδιοφωνίας ο Δημήτρης Ζερβουδάκης. Η αρχή στη Θεσσαλονίκη με τους Νέους Επιβάτες, το ξεκίνημα της προσωπικής πορείας, στίχος και μελοποιημένη ποίηση, η συνεργασία με την Ελευθερία Αρβανιτάκη, τον Γιάννη Μαρκόπουλο, τον Γιώργο Νταλάρα, η διαδικασία αποδοχής ενός δίσκου από το κοινό, οι δημιουργοί της Θεσσαλονίκης, οι διαφορές και τα κοινά σημεία της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης.
Για 3 ώρες, 3 εκπομπές, 3 Κυριακές ο Δημήτρης Ζερβουδάκης μοιράζεται απόψεις, σκέψεις και στιγμιότυπα και αφηγείται τη δική του ιστορία.. «Με δικά του λόγια» στο Δεύτερο Πρόγραμμα της Ελληνικής Ραδιοφωνίας.
Καλή σας ακρόαση!