“Η βιβλιοθήκη μας ήταν ένας κήπος με θαύματα .
Ένας κήπος που μας χωρούσε όλους”
Την Παρασκευή 19/1/2024 μιλήσαμε στην εκπομπή με την κουκλοπαίκτρια Μαρία Μανάση για την παράσταση κουκλοθεάτρου από την ομάδα Marmita Marmitapuppets “Αλία, τα παραμυθαλήθεια”. Η παράσταση αναφερεται στην αληθινή ιστορία της Αλία Μοχάμεντ Μπέηκερ, της Βιβλιοθηκάριου της Βασόρα, που έσωσε από την φωτιά του πολέμου χιλιάδες τόμους βιβλίων.
Ένας κήπος που μας χωρούσε όλους”
Την Παρασκευή 19/1/2024 μιλήσαμε στην εκπομπή με την κουκλοπαίκτρια Μαρία Μανάση για την παράσταση κουκλοθεάτρου από την ομάδα Marmita Marmitapuppets “Αλία, τα παραμυθαλήθεια”. Η παράσταση αναφερεται στην αληθινή ιστορία της Αλία Μοχάμεντ Μπέηκερ, της Βιβλιοθηκάριου της Βασόρα, που έσωσε από την φωτιά του πολέμου χιλιάδες τόμους βιβλίων.
η συνέντευξη πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 19/1/2024
εκπομπή “καλημέρα” στον 9,58fm της ΕΡΤ3, επιμέλεια-παρουσίαση: Αναστασία Γρηγοριάδου
εκπομπή “καλημέρα” στον 9,58fm της ΕΡΤ3, επιμέλεια-παρουσίαση: Αναστασία Γρηγοριάδου