Συνέντευξη με την Ελισσάβετ Περακάκη για το βιβλίο “Η μουσική πριν και μετά την γέννηση. Με τα βρέφη οδηγό” (εκδόσεις Fagotto books)
Το βιβλίο απευθύνεται σε μουσικοπαιδαγωγούς, βρεφονηπιοκόμους, μουσικούς, γονείς και όσους/ες έχουν αγάπη και ενδιαφέρον για το ρόλο και τη χρήση της μουσικής στη βρεφική ηλικία. Για να ανοίξουμε από νωρίς «το παράθυρο ευκαιρίας» στα βρέφη μας και να τα αφήσουμε να μας ταξιδέψουν στο δικό τους μοναδικό κόσμο.
https://fagottobooks.gr/el/
Eκπομπή “καλημέρα” στον 9,58fm της ΕΡΤ3, επιμέλεια-παρουσίαση: Αναστασία Γρηγοριάδου