Καλεσμένος σήμερα στην εκπομπή ο Γιάννης Γρηγοριάδης, αναπληρωτής καθηγητής του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης στο Πανεπιστήμιο Μπίλκεντ στην Τουρκία, ερευνητής του ΕΛΙΑΜΕΠ
“Στα γεγονότα και στη ζωή οι όψεις, οι εκδοχές, οι ματιές δεν είναι μία. Έως ότου αυτή αποδειχθεί, επιβεβαιωθεί, οφείλουμε να αναζητούμε όλες τις παραμέτρους.
Το Ναι μεν Αλλά, με την Ευαγγελία Μπαλτατζή –χρόνια τώρα- ανταποκρίνεται με συνέπεια και ευθύνη στον απαιτητικό ακροατή, υπηρετεί την παρουσίαση όλων των πτυχών της είδησης και την έγκυρη ανάλυση. Από Δευτέρα έως Πέμπτη 11 με 12 το μεσημέρι στο Πρώτο Πρόγραμμα.