Κυριακή 19 Μαΐου η Θάλεια Καραμολέγκου αφιερώνει το ταξίδι στον Ωκεανό του Ήχου στον μεγάλο Αμερικανό συγγραφέα Paul Auster, που έφυγε πρόσφατα από τη ζωή.
Τα βιβλία, οι ταινίες, η Νέα Υόρκη, η μουσική, η τυχαιότητα συνθέτουν το απαράμιλλο “οστερικό” σύμπαν που θα προσπαθήσουμε να ανιχνεύσουμε στη διάρκεια της εκπομπής. Η μεταφράστρια αρκετών βιβλίων του, Ιωάννα Ηλιάδη, θα μας μιλήσει για το έργο του καθώς και για το τελευταίο του βιβλίο “Baumgartner” που θα κυκλοφορήσει στα ελληνικά τον Σεπτέμβριο του 2024 από τις εκδόσεις Μεταίχμιο.
Με την Θάλεια Καραμολέγκου
Όλος ο κόσμος σ’ ένα ραδιόφωνο!