Κάθε μέρα από τις 6 έως τις 8 το απόγευμα, η Ελένη Γιαννοπούλου παρατηρεί τα χρώματα στον ουρανό να αλλάζουν και σκορπίζει στο ραδιοφωνικό αέρα τραγούδια που αξίζει να μοιραστούν. «Άλλη μια μέρα» στον αέρα του Δεύτερου, εκπομπή καλής διάθεσης και μουσικής, για την ώρα που η μέρα φεύγει και η ένταση της μέρας αναζητά την ξεκούραση και τη χαρά της παρέας.
Στο ένθετο “Σκρατς” που επιμελείται ο Σιδερής Πρίντεζης και μεταδίδεται στις 18:55 σήμερα : Από έναν μικρό δίσκο 45 στροφών που κυκλοφόρησε το 1962 με 2 τραγούδια σε στίχους Ευτυχίας Παπαγιαννοπούλου στα οποία έγραψε τη μουσική ο Τώνης Μαρούδας και τα τραγούδησε με τη Μαίρη Λίβα, ακούμε το «Ίσως να’ ναι για καλό μου».